Wrocław – najlepszy kierunek Europy

Wrocław to miasto o bogatej przeszłości i jeszcze ciekawszej teraźniejszości. Uznany za najlepszy europejski kierunek – jako zdobywca prestiżowego tytułu European Best Destination 2018 – przyciąga zarówno wielbicieli historii i wspaniałych zabytków, jak i osoby, które lubią odwiedzać miejsca tętniące życiem, w których wiele się dzieje. Wszyscy oni z łatwością mogą się w stolicy Dolnego Śląska zakochać.

Do zobaczenia

We Wrocławiu znajdują się obiekty, których po prostu nie wypada nie znać. Listę otwiera sportowo-widowiskowa Hala Stulecia – niezwykły ekspresjonistyczny obiekt światowego dziedzictwa UNESCO, który na co dzień staje się miejscem ciekawych wystaw, konferencji, koncertów, spektakli, targów czy giełdy staroci; w sezonie można tu również obejrzeć pokazy fontanny multimedialnej lub pojeździć na łyżwach. Nieopodal znajdują się też wrocławskie ZOO, imponująca Pergola oraz klimatyczny Ogród Japoński.

Serce polskości

Atrakcją, której nie można pominąć jest też bezsprzecznie Panorama Racławicka – ekspozycja cykloramicznego obrazu Bitwa pod Racławicami, stworzonego przez wybitnych polskich malarzy. Wielbiciele historii Polski na pewno chętnie odwiedzą też Ostrów Tumski – siedzibę pierwszych Piastów – wraz z Archikatedrą św. Jana Chrzciciela. Będąc we Wrocławiu, po prostu nie można nie zajrzeć także na średniowieczny Rynek z kolorowymi odnowionymi kamieniczkami i imponującą gotycką architekturą, w tym zwłaszcza Starym Ratuszem.

100 mostów, tysiące rozrywek

Ale Wrocław to nie tylko zabytki – to również ogromny aquapark z licznymi atrakcjami dla dzieci, jeden z najchętniej odwiedzanych w Europie, a także funkcjonująca w mieście kolej linowa, nowoczesny stadion, odbywający się corocznie festiwal piwa oraz liczne wystawy, koncerty, przedstawienia, wykłady czy konferencje. Nie zapominajmy też, że Wrocław to miasto ponad 100 mostów, położone u stóp Sudetów, w które ze stolicy Dolnego Śląska łatwo można się wybrać.