Tanio, ale z klasą? Nic prostszego!

Tanie podróżowanie to jeden z najmocniejszych trendów, obserwowanych obecnie w dziedzinie turystyki. Dla wielu osób chlebem powszednim stało się śledzenie internetowych stron biur podróży i linii lotniczych, a także witryn grupujących korzystne oferty z różnych źródeł. Po co to robią? Klikając w odpowiednim momencie przycisk Kup Teraz, mogą w krótkim czasie zaopatrzyć się w bardzo tanie bilety na lot w jakieś przyjemne miejsce typu Dominikana czy Zanzibar. Majówka w Japonii? Urlop w Australii? Nic prostszego! Skorzystanie ze świetnej oferty często wiąże się jednak z pewnymi niedogodnościami, jak np. to, że wylot jest już za dwa dni, a w dodatku odbywa się z miasta na drugim końcu Polski. W wielu przypadkach ceny są jednak na tyle atrakcyjne, że z nadarzającej się okazji aż żal nie skorzystać. Nic tylko się wstrzelić, nim ktoś inny sprzątnie nam ją sprzed nosa.

City break – krótko i niedrogo

Kupując tanie bilety w tego typu e-serwisach, można np. zorganizować sobie city break, czyli krótki, najczęściej weekendowy wypad do dużego miasta, którego atrakcje poznajemy dosyć pobieżnie, w pigułce. Takie podróżowanie to zresztą ulubiona forma rozrywki wielu osób, na którą przeznaczają – mimo oszczędzania na biletach lotniczych – niemałe środki. Siłą rzeczy ich celem podróży zwykle są niezbyt odległe destynacje; w przypadku Europejczyków przeważnie chodzi o europejskie stolice oraz wyjątkowo atrakcyjne duże miasta Starego Kontynentu, jak Barcelona, Porto, Marsylia czy Göteborg.

Jak na skrzydłach

Na liście miast, w których turyści chętnie organizują swoje city breaks nie brakuje oczywiście stolicy Dolnego Śląska. Poza niewątpliwą atrakcyjnością – wspaniałymi zabytkami i wieloma możliwościami spędzenia czasu wolnego – bardzo ważne jest po prostu to, że do Wrocławia można dolecieć. Odległe o zaledwie 10 km od centrum miasta lotnisko Wrocław-Strachowice obsługuje m.in. takie kierunki, jak Londyn, Madryt, Frankfurt, Oslo, Rzym, Paryż, Kopenhaga czy Lwów. Latają tu renomowani międzynarodowi przewoźnicy, jak LOT, Lufthansa, SAS, KLM czy AirFrance, a także tanie linie, w tym RyanAir oraz WizzAir.

 

Wrocław - panoram nocąTani nocleg Wrocław

Nie bez znaczenia jest też to, że Polska – z perspektywy Szweda, Anglika czy Niemca – jest wciąż krajem tanim. O tym, jak niskie ceny mogą upolować nad Odrą, przekonają się, jeśli swój tani nocleg Wrocław zrealizują w tutejszym Fitness Hostelu. Na „dwójkę” można tu wydać zaledwie 60 zł, a na „czwórkę” – 99 zł, i to pomimo dogodnej lokalizacji, komfortowych, przestronnych pokoi czy bezpłatnego wstępu do hostelowej siłowni. Strefa rekreacyjna jest zresztą znacznie bogatsza – są tu też sale fitness, bokserski ring, sauna oraz gabinet masażu. Oprócz tego hostel dysponuje nagradzaną restauracją, czynną całodobowo recepcją, oferuje też możliwość odpłatnego skorzystania z pralni czy wypożyczalni rowerów.